İNŞAİ VE DEKORASYON
İŞLERİ

2018 Yılında başlayan ve hala etkisini artırarak devam ettiren küresel durgunluk maalesef ki inşaatın yükseliş trendini frenlediğinden bahsetmiştik..Koza İmar İnşaat A.Ş olarak İnşaai ve dekorasyon hizmetlerinde  uzman mühendislik ve mimari grubumuzla maliyet faktörünüde göz önünde bulundurarak,müşteri hedeflerine uygun alt yapı hazırlığı yaparak,dekoratif mimari ögelerle mimari mekanlar yaratma azmimizi sürdürüyoruz.İnşaai ve dekorasyon işlerinde,gerekli olan malzeme tedarikleri için uygun seçenek ve fiat alternatifleri ile müşterilerimize hizmet etmeye devam ediyoruz.

GENEL İNŞAAT MALZEMELERİ
İHRACAAT VE İTHALAT

1990’ların başında ekonomideki gelişmeye paralel olarak inşaat malzemeleri sanayisi de olumlu gelişmeler göstermiştir. Bu dönemde inşaat malzemeleri üretimi ve ihracatında düzenli artışlar görülmüştür. Ancak 1990’lı yılların ortalarında başlayan yurt içindeki yurt dışındaki ekonomik krizlerin 2001 yılına kadar devam etmesi sektörün içi ve dış piyasalarda talep daralmaları ile karşı karşıya kalmasına neden olmuştur. 2002 yılından itibaren kriz ortamından kurtulan ekonomi ile birlikte inşaat malzemeleri sektörü yeniden hareketlenmeye başlamıştır.
ABD’de finansal piyasalarda başlayan krizin dünyaya yayılarak oluşturduğu küresel ekonomik krizin 2008 yılında Türkiye’de de hissedilmeye başlaması ile 2008 yılına kadar sürekli büyüyen inşaat sektöründeki büyüme yerini küçülmeye bırakmıştır. 2012 yılından itibaren sektör toplanarak güçlenmeye devam etmiştir.Ancak 2018 Yılında başlayan ve hala etkisini artırarak devam ettiren küresel durgunluk maalesef ki inşaatın yükseliş trendini frenlemiştir.Koza İmar İnşaat A.Ş olarak İnşaai yapımda gerekli olan malzeme tedarikleri için uygun seçenek ve fiat alternatifleri ile müşterilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz…

MERMER & GRANİT
İHRACAAT VE İTHALATI

İlk çağlardan beri kullanımı artarak devam eden doğal kimlikleri ile mekanlara canlılık kazandıran Mermer ve granit insan hayatının vazgeçilmez mimari ögeleri içinde yer almaktadır…Mimari tasarımın her noktasında olan Doğal taş kimlikli mermer ve granit muhteşem renk ve seleksiyonları ile kullanım amaç ve hedeflerine göre biçimlendirilerek kaplaması yapılır…
Ülkemiz Türkiye yer altı mermer ve granit yatakları bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır…Standartlara uygun montajı ve bakımı yapıldığı süre boyunca asırlar boyu dimdik ayakta duracak bir mimari ögedir.
Yapının her alanında ,her noktasında kullanılan mermer ve granit sıcak ve insancıl karakteri ile inşaat malzemesi ve dekorasyon ögesi ile yapının vazgeçilmez parçasıdır..
Koza İmar İnşaat A.Ş olarak ,Mermer ve granit blok,plaka ve ebatlı malzemeye yönelik ihracaat ve ithalat hizmetler vermeye devam etmekteyiz..

PETROKİMYA HAMMADE
VE PE BORU ÜRÜNLERİ

Petrol ve türevleri insan hayat ve yaşamının her noktasında yerini almştır.Bu yer altı zenginliği sayesinde sanayiller ayakta kalabilmekte ,insanlar hayatlarını idame ettirebilmektedirler..
Özellikle Petrol ürünü olan ve dünyanın ciddi anlamda gereksinim hissettiği Plastik hammadde,hayatın ve insanlığın yaşam desteğine muazzam destekleyici bir ögedir..
Koza İmar inşaat olarak Petrol ürünü olan PP ( Poliprophilen ) ve PE ( Poliethilen ) hammedde’nin tedarikleri konusunda ciddi bir Pazar payına sahiptir..
Her türlü ve standartalarda imalatı olan PP ve PE hammaddenin İthalatı konusunda,Koza İmar İnşaat A.Ş deneyimli kadrosu ile,Türkiye coğrafyasına yakın ülkelerden İthalat yaparak bu konudada müşterilerine hizmet etmeye devam etmektedir.